IELTS Writing Task 1 Academic

writing

رایتینگ تسک 1 آیلتس IELTS Writing Task 1 در ماژول آکادمیک Academic یک خلاصه واقعیت است در قالب یک گزارش که باید در 20 دقیقه با کمیت حداقلی 150 کلمه ای نوشته شود.

در این مقاله اکسیری می‌خواهیم به معرفی رایتینگ تسک یک آکادمیک بپردازیم. در تسک 1 آیلتس آکادمیک باید گزارشی از یک نمودار تصویری که قاعدتا fact یا واقعیات های علمی را نشان می‌دهد می‌نویسیم. قبلا گفتیم که حداقل باید 150 کلمه بنویسیم، و حدودا 20 دقیقه برای نوشتن این Task وقت داریم. به عبارت دیگر در سوال به ما یک Graphic داده می‌شود که حاوی Information است. می توانیم اسم این Graphic را Diagram یا Visual هم بگذاریم. ما باید این Visual، Info-Graphic یا Diagram را به یک نوشته تبدیل کنیم. این گزارش واقعیت از روی یک نمودار تصویری (Visual/Diagram/Graphic) نوشته شده و کاملا بر اساس وقایع موجود در تصویر نمودار داده شده است. این یعنی نوشته متقاضی نمی تواند دارای نظر و عقیده باشد.

برای اینکه با رایتینگ آیلتس تسک 1 آکادمیک بهتر آشنا شوید، یک Rubric یا نمونه سوال را به اتفاق همدیگر می خوانیم. به این نمونه توجه کنید:

 

ظاهر سوال رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک – گزارشات آیلتس به چه شکل است؟
Cambridge IELTS 3 – Test 1 – WRITING TASK 1

The charts below show the number of Japanese tourists travelling abroad between 1985 and 1995 and Australias share of the Japanese tourist market.

 

معرفی رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک

تسک یک رایتینگ آیلتس آکادمیک IELTS Writing Task 1 Academic چند پاراگراف دارد؟
در گزارشات آیلتس، نمی توان یک پاراگراف بندی ثابت اعلام کرد. با توجه به نمودار داده شده می توان اطلاعات را به اشکال مختلف سازماندهی کرده و ارائه داد. اما به طور کلی، بجز پاراگراف مقدمه (Introduction)، پاراگراف های بدنه گزارش آیلتس IELTS Report معمولا یک الی سه عدد می باشند. پاراگرافی به اسم نتیجه گیری Conclusion نداریم اما می توان در انتها یک Summary یا خلاصه نوشت.

The Introductory Paragraph

Body Paragraph(s)

The Summary Paragraph

پاراگراف مقدمه رایتینگ آیلتس آکادمیک IELTS Writing Task 1 Academic چه اجزایی دارد؟
پاراگراف مقدمه Introduction گزارش های آیلتس IELTS Reports یک بخش اصلی دارد: دوباره نویسی صورت سوال Paraphrasing the Rubric یعنی همان مطلب را به صورت دیگری بیان کنیم که به آن جمله آغازین یا Opening Statement‌می گوییم. البته می توان بخش Overview یا دید کلی نمودار را پس از جمله آغازین در پاراگراف مقدمه نوشت. جمله Overview را می توان در پاراگراف Summary‌ نیز نوشت.

پاراگراف های بدنه در رایتینگ آیلتس آکادمیک IELTS Writing Task 1 Academic چه اجزایی دارد؟
در پاراگراف های بدنه Body در گزارش های آیلتس IELTS Reports دو کار باید انجام داد. یکی مقایسه آیتم های موجود در نمودار (Ranking items) و دیگری توصیف روند هر متغیر در طول زمان (Describing trends). اما اینکه با چه نظم و ترتیبی و چه سازماندهی خاصی این اطلاعات نگارش شود، بستگی به اطلاعات موجود و تسلط و خلاقیت نویسنده و در اینجا متقاضی آیلتس IELTS Candidate دارد.

پاراگراف نهایی یا خلاصه در رایتینگ آیلتس آکادمیک IELTS Writing Task 1 Academic چه اجزایی دارد؟
نوشتن پاراگراف خلاصه Summary ضروری نیست. اگر نوشته شود، به بیان Overview یا یک دید کلی از نمودار یا بزرگترین و مهم ترین بخش نمودار می پردازد. این جمله Overview می تواند پس از جمله آغازین Opening Statement در پاراگراف مقدمه و یا در هر دو پاراگراف ها بیاید و به دو مورد اشاره کند. نوشتن یکی از این دو کافیست.

نکات رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک
چند نکته را فراموش نکنید! نکته اول این است که گزارش ما باید با توجه به نموداری که در سوال آمده است نوشته شود. نکته ی دوم این مسئله است که ما باید حداقل 150 کلمه بنویسیم و نکته سوم؛ ماکسیمم یا حداکثری در تعداد کلمات رایتینگ مشخص نشده است. اما ما در ادامه به شما می‌گوییم حداکثر چند کلمه بنویسید.

ما در رایتینگ تسک 1 آکادمیک باید یک گزارش بنویسیم. همان طور که در قسمت پایین سوال می‌بینید، سوال از ما خواسته است Summarize the information انجام بدهیم. یعنی اطلاعاتی که در خود سوال و در نمودار داده شده است را Summarize کنیم. به همین دلیل نباید از دانش و تجربه شخصی، ایده ها و عقاید مان در نوشتن رایتینگ استفاده کنیم. عباراتی مثل In my opinion یا I think می تواند نمره شما را به شدت کاهش بدهد!

در قدم بعدی باید بدانیم که برای نوشتن رایتینگ تسک 1 آکادمیک به چه چیزهایی احتیاج داریم. می‌دانید که قطعا به دانش زبان انگلیسی نیاز داریم.بعد از آن مهارت تجزیه و تحلیل مورد نیاز است و سپس مهارت نوشتن رایتینگ، به این معنا که بدانید چطور باید یک رایتینگ را نگارش کنید. اگر نتوانید نموداری را که در به شما می‌دهند به خوبی تجزیه و تحلیل کنید تقریبا مسیر را اشتباه رفته اید. Data analysis یا تجزیه تحلیل دیتا ها مهم ترین بخش رایتینگ تسک1آیلتس آکادمیک است. اگر شما Data analysis را به خوبی بلد نباشید هر چقدر لغت و گرامر و … حفظ کرده باشید بی فاید است. نکته بسیار مهم دیگر بحث EQ است. به معنا که شما باید بتوانید آزمون‌تان را مدیریت کنید. هم از نظر مدیریت زمان و هم از این نظر که در ابتدای رایتینگ چه کار کنید، پلنتان را چه زمان و چگونه بکشید، از پاک کن استفاده نکنید، استرس نداشته باشید، به خوبی بتوانید دیتایتان را آنالیز کنید و … همه این موارد در موفقیت شما تاثیر یکسانی دارد. پس چیزهایی که برای نوشتن رایتینگ تسک 1 آکادمیک نیاز داریم ما نیاز داریم چهار آیتم است: English Knowledge ،Writing Skills و Analytical skills.

چند سوال می پرسیم!
1) نوع نوشته ما در رایتینگ تسک 1 آکادمیک چیست؟

2) حداقل کلماتی که باید در رایتینگ‌مان بنویسیم چند کلمه است؟

3) زمان ما در آزمون آیلتس برای رایتینگ تسک 1 آکادمیک چقدر است؟

4)رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک را با توجه به چه چیزی می‌نویسیم؟

5) آیا می توانیم از نظرات شخصی مان در رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک استفاده کنیم؟

ahmadl2
ارسال دیدگاه